Який компресор для холодильника підходить саме для вас

Дом и сад

holodilnik refregerator

Комерційні холодильники і морозильники є найбільш важливим устаткуванням у будь-якому ресторані або місці, де обробляються і зберігаються продукти харчування і напої. Експерти говорять, що на охолодження доводиться 10-16 відсотків від загального споживання енергії у сфері громадського харчування.

Як працюють торгові холодильники?

Усупереч поширеній думці, холодильник насправді не зберігає їжу холодною. Він видаляє гаряче повітря з пристрою і підтримує температуру залишкового охолодженого повітря нижче температури повітря зовні пристрою. Охолодження предметів усередині є наслідком процесу охолодження.

Це стосується устаткування, включаючи холодильники для стільниць, барные холодильники, холодильники під стільницею, приставні і прохідні.

Професіонали в «Пабліш Україна» радять, що якщо компресор холодильника споживає менше енергії і працює без збоїв, тим більше ви заощадите з часом. Компресор — цей пристрій, який збільшує тиск газу за рахунок зменшення його об’єму. Вони схожі на насоси в тому сенсі, що можуть перекачувати рідину в інші частини системи через клапан.

Вважайте компресор «серцем» операційної системи холодильника, а конденсатор і випарник — головними артеріями, які перекачують холодагент («кров») через агрегат (чи «тіло») для регулювання температури і підтримки внутрішньої температури. при заданій температурі і в результаті охолоджує їжу.

Якщо холодагент не поглинає і не виділяє тепло належним чином із-за забруднення змійовиків випарника і конденсатора, він примушує конденсатор працювати сильніше, щоб циркулювати повітря через агрегат і розсіювати тепло. Це може привести до збільшення рахунків за електроенергію.

Для нормальної роботи холодильників внутрішня температура повинна постійно залишатися на рівні нижче температури довкілля. Жодна холодильна установка не є герметичною. Часто холодне повітря виходить назовні, а тепле повітря потрапляє всередину, внаслідок чого температура піднімається вище заданого значення. Коли внутрішня температура холодильника / морозильника піднімається вище заданого значення, датчики температури в пристрої подають сигнал компресору, і починається процес охолодження. Як у холодильниках, так і в холодильниках з висувними дверцями зазвичай використовуються однакові типи холодильних конденсаторів і компресорів.

Процес охолодження розділений на чотири етапи, що засновано на наступній схемі частин, з яких складаються звичайні холодильні агрегати:

Випар: Випарник забирає тепле повітря з довкілля в холодильнику або морозильній камері і при контакті з рідким холодагентом робить пару, яка потрапляє в компресор. Холодагент допомагає поглинати тепло в агрегаті.

Стискування: компресор стискає холодагент, примушуючи пари конденсуватися ще більше, використовуючи привід електродвигуна, і одночасно охолоджує холодагент. Найпоширеніші компресори — поршневі (поршневі і циліндричні) або гвинтові (змієвикові).

Конденсація: холодагент, що тепер є газом під високим тиском, поступає в конденсатор. Відбувається теплопередача, що виділяє тепло і додатково охолоджуючи холодагент, переводячи холодагент з пари високого тиску в рідину.

Розширення: ця «конденсована» рідина виштовхується у випарник через розширювальний клапан або трубку. Оскільки холодагент охолоджується через конденсатор, кількість холодагенту, яку необхідно випарувати в розширювальному клапані, зменшується (цей процес називається «миганням»). Потім холодне повітря поступає у випарник і виділяється більше залишкового тепла.

Як тільки цей процес завершиться, агрегат повинен досягти заданої температури, і компресор повинен зупинитися, поки в агрегат не поступить більше тепла.

Хоча в холодильному устаткуванні і кондиціонуванні повітря використовуються різні типи компресорів, найширше в ресторанному бізнесі використовуються поршневі або спіральні компресори. Поршневі компресори меншого розміру рекомендуються для невеликих проходів і проходів, а спіральні компресори — кращий варіант для більших агрегатів.

Ось різні типи компресорів, використовуваних в холодильній техніці

Поршневі компресори: вони найширше використовуються в комерційному холодильному устаткуванні. У них є поршень і циліндр, як в двигуні автомобіля, і зворотно-поступальний рух поршня стискає холодагент усередині циліндра. «Герметичний» компресор означає лише те, що корпус герметичний.

Гвинтовий компресор: гвинтові компресори є типом роторного (кругового) компресора, за винятком того, що вони можуть створювати високий тиск з невеликою кількістю газу. Вони складаються з гвинтової моторної системи з двома гвинтами, що зачіпляються, в яких холодагент стискається. Вони в основному використовуються для промислового охолодження на заводах.

Спіральний компресор: ця компресорна технологія складається з двох переплетених спіралей, які стискають холодагент або підвищують його тиск. Один з сувоїв зафіксований, а інший обертається навколо нерухомого елементу без обертання. Невеликі проміжки утворюються, коли спіраль рухається, і саме тут холодагент стискається.

Свити мають різні спіральні форми, такі як спіраль Архімеда (чи математична спіраль), эвольвентное рух (яке кругліше, як обертання шестерень) і гібридний, кривий тип руху.

Оскільки спіральні компресори мають менше частин, що рухаються, чим звичайні поршневі компресори, вони не так сильно ламаються і прослужать довше на комерційних кухнях. Спіральні компресори, як відомо, дозволяють економити енергію з часом і споживають на 10-30% менше енергії, ніж поршневі / герметичні компресори.

Як мені дізнатися, що мій компресор вийшов з ладу?

Агрегат не охолоджується: можливо, виник витік в компресорі, або частина компресора перестала працювати. Наприклад, компресор гудітиме, але нічого не відбувається, що, швидше за все, означає, що тепловий насос в компресорі перестав працювати.

Коротке перемикання: пристрій працюватиме впродовж коротких періодів часу, або ви можете чути, як холодильник працює впродовж 3-5 хвилин або декількох секунд, а потім відключається. Це ознака того, що деталі необхідно замінити або компресор показує ознаки зносу.

Безперервна або тривала робота: холодильник працює декілька годин (безперервний шум) і не вимикається. Швидше за все, він не досягає потрібної температури.

Чи можу я полагодити власний компресор?

Профі в категорично не рекомендують приватним особам (персоналу ресторану, керівництву і так далі) Знімати або намагатися самостійно ремонтувати компресори холодильників. Наймання кваліфікованого фахівця для оцінки будь-яких проблем з холодильниками — кращий спосіб.

Чому? … Холодагент, використовуваний в компресорах, вважається небезпечним матеріалом, і деякі з них можуть містити парникові гази, що руйнують озон. Агентство з довкілля охорони строго регулює холодагенти, використовувані в комерційних цілях, наприклад, у витяжних холодильниках, морозильних камерах і інших системах опалювання, вентиляції і кондиціонування повітря.

R290 — найпопулярніший холодагент, використовуваний нині у сфері громадського харчування. Це вуглеводневий (HC) холодагент, який не токсичний і не має озоноруйнуючих властивостей, і може допомогти понизити витрати на енергію.

Способи підтримки оптимальної ефективності роботи конденсатора:

Регулярно очищайте змійовики холодильника або конденсатора морозильної камери. Очищення від пилу і сміття допоможе вашому конденсатору краще «дихати». Промисловий стандарт — кожні 90 днів, але якщо ваш заклад випробовує підвищений трафік в певні періоди, було б краще чистити частіше.

Ось декілька простих кроків по очищенню змійовиків конденсатора:

  • Відключіть холодильний агрегат.
  • Знайдіть змійовики конденсатора. Змійовики конденсатора холодильника зазвичай розташовані за гратами в ​​передній верхній, нижній або задній частині агрегату.
  • Знявши грати, використайте міцну щітку, щоб злегка змахнути пил зі змійовиків і віялом. Ви також можете використати пилосос для видалення пилу під час чищення зубів.
  • Пропилососьте простір навкруги і підлога під холодильником.
  • Очистьте грати або кришку грилю і знову встановіть.
  • Підключи і користуйся.

Дозволяючи вашій системі безперервно приймати і віддавати тепло без обмежень, компресор не повинен працювати так важко, що ви можете понизити свої витрати на електроенергію.

Джерело: Технології та прилади на Publish Ukraine — https://publish.com.ua/hi-tech.html