Меланома: що важливо знати про хворобу

Здоровье - необходимо знать каждому

З нагоди Всеукраїнського дня меланоми фахівці Центру дерматології Lytvynenko Clinic хочуть підвищити Вашу обізнаність щодо цього захворювання, а також поділитися цікавими фактами про меланому.

Меланома: особливості хвороби

Меланомою називають агресивну форму раку шкіри, при якому її клітини перетворюються на злоякісні та можуть з великою швидкістю уражати інші ділянки тіла, якщо не лікуватися. Особливо важливо згадати про меланому у травні. Зараз сонце стає більш активним, тому підготовку до літа вже потрібно розпочинати. І не тільки з фігури та нового гардеробу, а з візиту до дерматолога та захисту шкіри за допомогою SPF. Тому що здоров’я передусім.

Меланому іноді вважають «мовчазним вбивцею». Це захворювання може довго себе не проявляти, тому нерідко меланому лікарі знаходять випадково, коли пацієнт звернувся за іншим питанням.

Найбільш точний метод діагностики меланоми — дерматоскопія. Завдяки цьому методу можна виявити пухлину, а для підтвердження діагнозу застосовують біопсію та патогістологічне дослідження частини новоутворення.

Дерматологи Lytvynenko Clinic радять:

Якщо на вашій шкірі з’явилися незвичайні родимки, зверніться до спеціаліста. Не чекайте, що воно зникне без допомоги. Важливо нагадати, що навіть у складних випадках при ранньому діагностуванні хворобу можна контролювати.

Увага! Якщо виявити меланому на останніх стадіях, вона є смертельною. Досягаючи лімфатичних та кровоносних судин, злоякісні клітини можуть уразити будь-який орган та викликати метастази. Боротися з метастазами за допомогою хіміотерапії та хірургії малоефективно. Так, шанс вилікуватися є, але він невеликий.

Цікаві факти про меланому

  • Меланома — дуже небезпечна злоякісна пухлина, яка дуже швидко росте.

  • Новоутворення може з’явитися як на чистій шкірі, так і через переродження родимки.

  • Найчастіше хвороба з’являється у людей, які люблять регулярно засмагати.

  • У жінок меланома найчастіше буває на гомілках, у чоловіків — на тулубі.

  • Існують рідкісні форми меланоми — меланома очей, підошов або нігтів.

  • Навіть у тих, кто вилікував меланому, вона може з’явитися повторно.

  • Афроамериканці не страждають на меланому.

  • Найчастіше захворювання знаходять у молодих людей віком 30-35 років.

  • При виявленні меланоми на ранній стадії у 95% випадках вона є повністю виліковною.

  • Чисто візуально виявити меланому дуже складно, потрібна дерматоскопія шкіри.

Своєчасне виявлення меланоми та її вчасне видалення — залог того, що Вам не знадобиться додаткове лікування, вистачить регулярного спостереження у дерматолога. Не треба ігнорувати власне здоров’я та відкладати на потім візит до лікаря. Пам’ятайте, що лише одна консультація у дерматолога може захистити вас від цієї хвороби!