Пледи для гарного та комфортного сну

Дом и сад

Важко знайти таку універсальну річ як плед. Його роль у побуті неоціненна: зігріває, коли ви сидите з книгою у кріслі, маскує недоліки на меблях та змінює інтер’єр. Подорожуючи можна подрімати накрившись теплим полотном. Також під ним зручно спати, як під звичайною ковдрою. Призначення пледів та відповідні категорії ми розглянемо у статті. У будь-якому питані важлива думка експерта, інтернет-магазин «Дом Коттон» продає текстильні вироби для дому, знає про них все, та допоможе розібратись у тонкощах вибору.

5f9008e8b7fa3.png

Особливості пледів у спальню

Щоб вам було комфортно, вибирайте плед з відповідної тканини. Усі вони різняться за складом та мають свої притаманні кожному виду особливості. Розглянемо найбільш уживані серед тих, що пропонуються магазинами.

Вовна — матеріал, який одержують від тварин з густим підшерстком: вівця, та коза. Зустрічається ще верблюжа вовна, та вона дуже жорстка, тому її в основному використовують, як наповнювач для ковдр.

Переваги цього матеріалу важко оцінити, шерстинки наскільки добре проводять повітря, що ви не отримаєте дискомфорт від надмірної пітливості. Волога з тіла переходить у виріб, потім випаровується, залишається лише насолоджуватись сухим теплом. Ця властивість допоможе тим, хто страждає на захворювання суглобів, а легка колючість волокон активізує кровообіг та прискорить одужання. Крім користі вовна має один значний недолік, вона не підійде алергікам. Не можна прати, краще віддати у хімчистку. З часом у ній накопичується пил, збираються часточки епідермісу, А це полюбляють пилові кліщі, саме вони є причиною алергічної реакції. Ми не рекомендуємо такий плед астматикам та людям схильним до сінної лихоманки. Усім іншим пропонуємо розглянути варіант вовни доповненої домішками бавовни та синтетики. Це позитивно впливає на якості виробу: зменшує алергенність та колючість. Також дає можливість прати вдома, внаслідок підвищення стійкості до зносу.

5f90091dc796f.png

Бавовняні пледи — найкращий вибір для літа. Легкі, приємні на дотик, здатні давати тепло, при цьому не перегрівають.  Повітряні маси вільно циркулюють, випаровуючи вологу в тканині. Гіпоалергенність, підтверджена медичними дослідами, тому такий матеріал підійде дітям. Бавовняні вироби не бояться прання на високих температурах, фарбування стійке, малюнок зберігається довго. Недолік: схильні ставати жорсткими після контакту з водою. Швидко зношуються, що властиво всим тканинам з чистим складом сировини. Тому виробники додають домішки інших волокон, це не впливає на якість виробу, навпаки він стає зручнішим у використанні, м’якшим та не боїться механічних пошкоджень.

Бамбук — штучний матеріал в основі якого перероблені на целюлозу пагони цієї рослини. Хоча сировина натуральна, та технологічний процес включає застосування на одному з етапів хімічні речовини. Також розрізняйте справжні бамбукові вироби та поліестерові, що мають схожу назву. Штучне бамбукове волокно легке, добре вбирає вологу, на жаль не тільки тіла, а й навколишнього середовища. Такий плед краще застосовувати при середній, чи низькій вологості повітря. Потребує лагідного догляду — волокна крихкі, їх просто пошкодити при звичайному пранні. Як у випадку з попередніми матеріалами, краще вибирати змішаний склад бавовни та синтетичних домішок.

Синтетичні матеріали представлені акрилом, поліестером та мікрофіброй. Різниця між ними у фізичних характеристиках не істотна: зносостійкі, легкі у догляді. Більшу цікавість викликають їх фактурні рішення.

Акрил (ПАН) — можете його бачити у в’язаному варіанті, та й зовні він нагадує вовну. Порівнюючи можна відмітити у синтетики більшу ніжність, не викликає подразнення шкіри. Кольори яскраві, тривалість використання не впливає на насиченість.

Поліестер — залежно, яку форму приймають волокна. Наприклад:

Фліс щільний з двостороннім ледь помітним ворсом.

Штучне хутро — різна довжина ворсинок має назву: травичка, баранчик, норка, стільники. Зручні, теплі, м’які, під ними дуже приємно відпочивати.

5f9009388eeaa.png

Флісові та хутрові пледи підійдуть для весни, осені. Не забувайте частіше прати свої м’які пледики, їх ворс вбирає в себе багато пилу, що негативно позначиться на вашому здоров’ї.

Мікрофібра, ще один представник інновацій у текстильній галузі. Надтонкі поліамідні волокна, майже наздогнали бавовняні та інші натуральні, по здатності вбирати вологу, та не заважати циркуляції повітря. Зовні це плюш з коротким блискучим ворсом. Яскраві кольори і неповторна гладенька поверхня порадують вас довгий час, якщо дотримуватись простих правил догляду.

Плед-покривало, яке підійде вам

Існують текстильні вироби, що можуть виконувати різні функції. Один із них плед. Укритись вночі, а зранку красиво застелити постіль можливо з ним. Для спальні плед майже не відрізняється від того, що ми використовуємо у вітальні та для крісла. Головне зважайте на розміри:

  • Дитячий (100*140 см, 130*180 см);
  • Полуторний (140*200 см);
  • Двоспальний (180*205 см);
  • Євро (200*220 см).

5f90094fb6e0e.png

Також не останню роль грає хто буде використовувати виріб, стан його здоров’я:

  • Дітям підійдуть бавовняні, флісові пледи. Вони не викликають пітливості, алергічних реакцій. Тому під ними можна спати навіть вночі.
  • Алергікам — усі види тканин крім вовняних. Та краще,0 якщо фарбування буде натуральних кольорів без використання агресивних речовин.
  • Люди похилого віку без протипоказань оцінять вовняні пледи, вони підійдуть не тільки, щоб спати. Ними можна просто накрити ноги, щоб зігрітися. Краще такі пледи одягати в підковдру, щоб мінімізувати забруднення.
  • Підвищене потовиділення буває фізіологічною ознакою, та супроводжує підлітковий вік, вагітність та післяпологовий період. В цей час намагайтесь користуватись виробами з мінімальним вмістом синтетичних волокон.

Щоб купити якісний плед-покривало для сну перейдіть за посиланням тут.