Чи можна знайти справжнє кохання в інтернеті?

Любов

Знайомства в інтернеті стають все більш поширеними через відносно простий доступ до інтернет-світу, оскільки він пропонує широкий вибір варіантів простим кліком мишки, починаючи від простих форумів, і закінчуючи сайтами знайомств, де можна знайти “ідеальну супутницю або друзів.”

Потреба любити та бути коханим.
Як і у всіх людських істот, ми маємо потребу любити і бути коханими, і ця потреба змушує нас використовувати всі доступні способи, щоб знайти свою половину.

Важливість тяжіння між людьми, ймовірно, є одним із найважливіших аспектів соціальної взаємодії, який діє в багатьох наших відносинах, їх регулюванні і який дає їм напрямок.

Інтернет є доступною технологічною можливістю завоювати “кібер-принцесу” або спокусити “кібер-принца”. Спеціалізовані сайти пропонують поспілкуватися в електронному вигляді та дозволяють людям, які входять на ці сайти, пофліртувати з кимось або знайти віртуального друга.
Хто шукає кохання в Інтернеті?
Є кілька причин, які призводять людину до пошуку партнера в мережі, просто назвемо деякі з них: набути невеликої навички в спілкуванні віч-на-віч з протилежною статтю, конфліктні відносини в парі, самотність, завершення попередніх відносин, сором’язливість, нерозуміння з партнером один одного, пристрасть до використання мережі, просто для задоволення, бажання знайти жінку чи чоловіка свого життя, зловживання іншими за допомогою обману та брехні.

Розмова з людиною через мережу може відбуватися у кілька етапів:

1. Перший контакт зазвичай встановлюється на форумі або в чаті.

2. Дві особи обмінюються загальними зауваженнями.

3. Бачачи, що вони мають однакові погляди на проблеми, від одного з них надходить запрошення поспілкуватися далі, щоб дізнатися одне одного краще; відбувається обмін адресою електронної пошти.

4. Спілкування переходить до більш конкретних питань чи більш конкретних глобальних проблем.

5. Коментарі, якщо вони добре сприймаються, можуть перейти в більш інтимну фазу – підтримка, розуміння чи спокуса (замасковане чи опосередковане).

6. Пара може розпочати обмін фотографіями або номерами телефонів.

7. Наступним кроком може стати особиста зустріч десь.

8. Якщо зустріч відповідає очікуванням обох серферів, то їх відносини можуть розвиватися далі, хоча дуже мало випадків догляду досягають шлюбу.

Варто відзначити, що ці фази можуть бути присутніми у вищепереліченій послідовності, але є також багато тих, хто пропускає деякі з них і починає домовлятися про зустріч віч-на-віч вже через п’ять хвилин.
Ілюзія, що ви знаєте один одного.
Коли пара за комп’ютером починає обмінюватися інформацією, у пошуках потенційного партнера відбувається дуже цікаве явище, при якому створюється ілюзія того, що вони розуміють один одного, і вони починають ділитися проблемами, якими б поділилися тільки з людиною, яку вже добре і довго знають.

Це почуття розуміння один одного вивернуто навиворіт, оскільки люди діляться інтимним, не знаючи людину в обличчя. З іншого боку, у звичайному житті, ви спочатку фізично дізнаєтеся про людину, і якщо можете зберегти певний ступінь дружби, то можете ділитися з нею і потаємними думками.

Людина може мати фантазію, що закоханий у когось, навіть не знаючи його, тому що ця ілюзія припускає, що той, хто перебуває з іншого боку мережі, бачить усю її глибину особистості, хоча ніколи в житті не бачив її.
Наслідки спілкування в Інтернеті.
У терапевтичній практиці все частіше з’являються пацієнти, яких обманюють їх друга половина, докази чого було знайдено в телефоні або в електронних листах. Інші терапевти відзначають, що є деякі пацієнти, які страждають від нав’язливих стосунків через мережу та інтернет-адикції. Деякі з них підміняють такі розлади, як ненажерливість клептоманії, нав’язливою ідеєю спілкування в чатах, присвячених сексу або будь-якому іншому питанню.

Чоловіки та жінки по-різному ставляться до інтернет-спілкування. Чоловіки сприймають це як просту гру, а для жінок це стає актом, схожим на дію. Також близько третини відносин, які розпочинаються у чаті, закінчуються реальною зустріччю.