Солодкі сни або як швидко заснути

Здоров'я

Проблема безсоння – бич сучасних людей. Незалежно від віку, сімейного та матеріального становища, сфери діяльності – і жителі великих мегаполісів, і жителі маленьких провінційних містечок все частіше скаржаться на розлад сну та неможливість швидко та міцно заснути. Причини безсоння можуть бути різні, і в цій статті жіночий журнал JustLady постарається відповісти на найчастіші питання: як заснути швидко і як добре виспатися?
Попрощайтеся із проблемами до ранку
Невміння (або небажання) залишати всі проблеми за порогом власного будинку обертається для нас неврозами та нервовими зривами. Мало того, що сучасне життя та інтенсивний робочий графік підкидають щодня безліч завдань, що вимагають психологічної та фізичної напруги, так ще й ми самі нескінченно “перетравлюємо” всі свої труднощі, не даючи думкам піти в якийсь приємніший, абстрактний напрямок.

Вам мучить питання, як заснути швидко? Перше, що необхідно зробити – це забути на якийсь час про всі робочі питання. Візьміть за правило записувати у блокноті перелік справ, які потрібно зробити завтра. Прийшли додому, склали план наступного дня та відклали блокнот. А з ним і всі “робочі” думки. Особистий час – вільний час, і витратити його краще на якісь приємні заняття. Це відверне вас, допоможе розслабитися, а отже, налаштує ваш організм на швидке засинання.

Як заснути швидко? Постарайтеся у вечірній час не спілкуватися з неприємними для вас людьми. Жодних склок із сусідами, ніяких з’ясувань стосунків по телефону, нервове струс – перший ворог міцного сну. Недарма існує прислів’я “ранок вечора мудріший”, на свіжу голову легше знайти вихід із будь-якої ситуації. Якщо, все-таки, заспокоїтися, в силу ряду причин, вам не вдається (ми ж не роботи зрештою), випийте перед сном заспокійливий трав’яний збір. Візьміть валеріану, материнку, мелісу та звіробій у рівних пропорціях, залийте окропом (2 ч. ложки збору на склянку), дайте настоятися. Додайте ложку меду та випийте за годину до сну. Процедуру можна повторювати щодня, такий запашний чай розслаблює і знімає головний біль – питання “як заснути швидко” відпаде саме собою. Трав’яний чай можна замінити теплим молоком із медом.

Як добре виспатися: п’ять правил
1. Користь свіжого повітря. Відмінним “снодійним” є прогулянки перед сном. Візьміть за правило: незалежно від пори року та погоди, що стоїть на вулиці, гуляти перед сном 30-40 хвилин. У дворі, парку або просто біля свого під’їзду – свіже повітря наситить кров киснем, повільна прогулянка розслабить напружені м’язи, підготувавши тіло до нічного відпочинку.

2. Скажіть “ні” вечірнім тренуванням. Якщо у вас проблеми із засипанням, і питання “як добре виспатися” для вас актуальне, пересуньте всі спортивні заняття на більш ранній час. Фізичне навантаження – певний стрес для організму, у процесі тренування активізується вироблення гормонів, обмін речовин та кровообіг. Це чудово тонізує і бадьорить, але створює проблеми із засинанням. Оптимальний час для тренувань – за 3-4 години до сну. Пік фізичної активності за цей час піде на спад, зміниться втомою, і організм природним чином перейде в “режим відпочинку”.

3. Скасуйте пізні вечері. Перевантажений шлунок не сприяє міцному сну. Замість відпочинку наш організм змушений переварювати їжу. Мало того, що сповільнене нічне травлення не може повністю переробити пізню вечерю, провокуючи бродіння та гнильні процеси в кишечнику, так ще й усе з’їдене на ніч відбивається вранці на нашому обличчі набряками. Привчіть себе вечеряти не пізніше 18 годин, після цього можна з’їсти тільки яблуко, нежирний йогурт або випити чашку чаю з медом.

4. Приємні традиції. Хочете знати, як заснути швидко? Лягайте в ліжко одночасно. Організм, який звик засипати за розкладом, буде автоматично “відключатися”, варто тільки притулити голову до подушки. Заведіть приємні сімейні традиції відходу до сну. Це може бути все, що завгодно: сімейне читання перед сном, прослуховування розслаблюючої музики або обов’язкові теплі ванни з запашною піною. Купуйте гарну піжаму або нічну сорочку: процедура одягнення в затишний одяг для сну стане своєрідним сигналом для психіки – час у царство Морфея!

5. Ліжко має бути зручним. Це, мабуть, найперша умова здорового сну. Всі хитрощі пройдуть даремно, якщо вам доводиться спати на занадто жорсткому матраці, твердій подушці або під ковдрою. Як добре виспатися? Придбати просторе ліжко та зручне постільні речі. Як наповнювач подушок і ковдри краще вибирати холофайбер – він практичний, добре тримає форму і чудово стирається в машинці.