На які деталі варто звернути увагу під час підготовки дитини до школи

Психологія

Зазвичай усі пишуть, що має знати майбутній школяр. Тепер ми з вами поговоримо про те, як допомогти підготуватися дитині до школи. Багато батьків думають, що підготовка до школи це знання. Це не так. Головне, на що потрібно звернути увагу при підготовці до школи, це на саму дитину.

1. Насамперед потрібно подивитися, а чи вміє дитина спілкуватися з однолітками? Чи вміє він жити у колективі, чи може взаємодіяти з оточуючими? Для цього з дитинства йому потрібно прищеплювати почуття відповідальності. У школі кожна дитина матиме певні обов’язки, і дуже важливо, щоб дитина розуміла, що їй потрібно виконати і не підвести колектив. Якщо ж у сім’ї все дозволено, і за дитину, кожну дрібницю роблять її батьки, то такій дитині буде дуже важко влитися до колективу. Навчіть свою дитину слідкувати за своїми речами. Привійте йому звичку прибирати все на свої місця і дбайливо ставитися до свого приладдя. У школі дуже важливо, те, як уміє вести своє робоче місце дитина, а ось тут гарна школа.

2. Бути самостійним. Ще один дуже важливий критерій під час підготовки до школи. Кожна дитина повинна мати навички самообслуговування, та ще й в обмежений час. Він має вміти сам одягтися, зібрати портфель, зав’язати шнурки, прибрати за собою посуд і таке інше.

3. У свою чергу, потрібно звернути увагу і батькам на себе. Не будьте занудами та не критикуйте. Не варто постійно “свербіти”, і змушувати малюка робити те, що він не хоче. Адже це відіб’є його бажання займатися. Постарайтеся набратися терпіння і не вибухати, коли у дитини щось не виходить. Спробуйте хвалити дитину, і спробуйте підтримати якщо в неї щось не виходить.

4. Також почніть подавати приклад. Особистий приклад дуже добре працює із читанням книг. Для першокласника це обов’язковим. Але все ж таки краще, коли у дитини закладені хоча б ази. Дуже часто, що діти не виявляють жодних інтересів для книг. У наш час воно налаштоване все ж таки на мультфільми. Саме тому батькам краще показати особисто, що читати це цікаво та не нудно. Можна піти через мультфільми та знайти такі уривки, де їх улюблений персонаж читає. Для дитини це буде чудовим прикладом і йому стане набагато цікавіше.

5. Розвивайте пам’ять. Читайте, вивчайте вірші, переказуйте казки. Розвивайте дрібну моторику. Вчіть розрізняти предмети, знаходити однакові.

6. Найголовніше пам’ятати, дитинство у дитини одне. Не треба робити з дитини вундеркінда, не потрібно вчити з нею логарифми та писати хитромудрі твори. Всю інформацію, яка важлива для розвитку, є в навколишньому світі. Дитина завжди візьме потрібне поступово. Ваше завдання створити дитині спокійну та душевну атмосферу, постійне спілкування з близькими, що зробить його найщасливішим та допоможе надалі у школі.