Гарячий шоколад

Рецепти

А чи знаєте ви, що якби не заповзятливість англійців, то весь світ ніколи не дізнався б, що таке плитковий шоколад і продовжував би насолоджуватися чарівним напоєм у його майже первозданному вигляді? У 1846 р. Джозеф Фрай відлив першу у світі шоколадну плитку, і це було початком заходу божественного напою. І сьогодні мало хто може похвалитися тим, що куштував гарячий шоколад. Напій з пакетиків не береться до уваги! Мова про справжній напій богів.

Він насправді вважався таким – ольмеки, майя та ацтеки готували дивний за поняттями сучасної людини священний напій, пити який могли лише обрані. Готували його так: какао-боби пересмажували, розтирали та змішували з холодною водою, додаючи гострий перець чилі. Виходила воістину атомна суміш, напій не для кожного! Шоколад у його звичному вигляді став популярним після того, як європейці «злегка» вдосконалили рецептуру: гострий перець замінили цукром, а сам напій почали розігрівати для кращої розчинності інгредієнтів. Причому аж до XIX століття гарячий шоколад був не лише ласощами, а й ліками.

Втім, вистачить історії, адже ми на кулінарному сайті, а отже, нас цікавлять рецепти та тонкощі приготування цього божественного напою. Тільки дозвольте нагадати Вам про безперечну користь шоколаду (у будь-якому його прояві). Шоколад містить безліч різних біологічно активних речовин: вітаміни А, В1, D, С і Е, антиоксиданти, флавоноїди, солі калію і кальцію. Гарячий шоколад покращує настрій, підвищує життєвий тонус, збільшує працездатність, стимулює розумову діяльність, покращує пам’ять, допомагає справлятися з депресією та навіть може бути засобом профілактики захворювань серцево-судинної системи. На відміну від плиткового шоколаду, гарячий шоколад містить менше цукру – гарна новина для стрункішого!